KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsetsning 12894374
nr 1289 4374
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Torrnålsetsning, 11/20, "Ruiner". Signerad, daterad 1985. Motivet: 17x14,5 ca
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 18 november 2019
kl 20:30:07
500 kr
700 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)